2 sierpnia 2015 wzięli udział w XX Mistrzostwach Polski w Pływaniu na Byle Czym, promując hasło: Do internetu jeden krok!, zaprezentowane ponad 30-tysięcznej publiczności tego unikalnego wydarzenia.
fot. latarnicy.pl
Wraz z Latarnikami z całego kraju przez wiele godzin prowadzili rozmowy informacyjne z osobami z grupy wiekowej 50+ na temat ich cyfrowej inicjacji. Przez stoisko przy brzegu przewinęły się setki mieszkańców Augustowa i turystów, zapoznając się z ofertą Latarników i umawiając na zajęcia w miejscach zamieszkania. Niektórzy po raz pierwszy mieli okazję wziąć do ręki tablet i skorzystać z atrakcyjnych dla siebie usług cyfrowych, innych do spotkania z Latarnikiem namówiły wnuki, pokazując możliwości swojego smartfona. Goście stoiska poszukiwali kontaktu z Latarnikami w swoich środowiskach, zapowiadając udział w zajęciach edukacyjnych po wakacjach.
Augustowskie spotkanie stworzyło możliwość do spotkania Latarników z przedstawicielami samorządów, którzy zwracali uwagę na pozytywny wpływ działań projektu PCRS na zmianę w podejściu do posiadania umiejętności cyfrowych przez mieszkańców. Spotkanie to, 3 sierpnia, poprowadził Krzysztof Głomb, prezes Stowarzyszenia „Miasta w Internecie”.
fot. latarnicy.pl
Wielogodzinną debatę warsztatową z Latarnikami poprowadził z kolei Michał Golemo, koordynator opieki nad Latarnikami. Pokazała ona, iż Latarnicy gotowi są do dalszej pracy w lokalnych środowiskach i pełni nadziei na przyszłość. Było niezwykle intensywnie i bogato w kreatywne pomysły . Latarnicy dzielili się swoimi spostrzeżeniami i pomysłami dotyczącymi przyszłości inicjatywy Polska Cyfrowa Równych Szans. Pracując w grupach wypracowywali szereg rozwiązań ważnych dla przyszłości PCRS. Wynikiem debaty będzie analiza aktualnych uwarunkowań działań Latarników Polski Cyfrowej - organizacyjnych, prawnych i programowych, której wnioski posłużą rozwojowi PCRS w najbliższych latach. Zostanie ona przedstawiona podczas IV Zjazdu w Lublinie w połowie września. W Augustowie Latarnicy mieli także okazję zapoznać się ze źródłami finansowania projektów edukacji cyfrowej, które będą dostępne w ramach unijnej perspektywy finansowej na lata 2014-2020.
Źródło: tutaj.
Brak komentarzy :
Prześlij komentarz