Polska Cyfrowa Równych Szans

Działając w Stowarzyszeniu Przyjaciół „Mam Sąsiada” zainteresowaliśmy się projektem Polska Cyfrowa Równych Szans i postanowiliśmy zawalczyć o to, by stać się certyfikowanymi Latarnikami. Udało się, pozyskaliśmy 3 Latarników i napisaliśmy projekty do konkurs grantowego.
Program Polska Cyfrowa Równych Szans powstał we współpracy Stowarzyszenia "Miasta w Internecie" i Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji.  
Latarnikami Polski Cyfrowej Równych Szans są lokalni animatorzy których zadaniem jest zachęcanie osób 50+ do zrobienia pierwszego kroku w Internecie. Na rynku krajowym działa 2919 latarników,
Nasza trójka certyfikowanych Latarników stworzyła trzy fantastyczne projekty:
  • Nowoczesna technologia kompatybilna z naturą i Człowiekiem. - Anna Nowakowska
  •  Latarnicze mobilne centrum informacyjne w terenie.      -    Maciej Nowakowski
  •  R@zem mobilnie!        -      Marta Rogalska
Wszystkie projekty stanowiły ofertę nieodpłatnych spotkań, zajęć, warsztatów, wycieczek, spacerów, wernisaży, a nawet balu - imprez przeprowadzanych  z wykorzystaniem nowoczesnych technologii w ramach projektu  Polska Cyfrowa Równych Szans. Dla osób nieco wstydliwych, obawiających się oceny ze strony innych osób lub takich, które ze względów zdrowotnych nie mogą dotrzeć na nasze warsztaty - proponowaliśmy zajęcia indywidualne (również w domu osoby zainteresowanej), dla wszystkich zajęcia grupowe.  Były to zajęcia ciekawe, rozwijające i ukazujące ogromne możliwościjakie dają nowoczesne technologie skierowane w szczególności do osób w wieku 50+. Wszystkie zajęcia były nieodpłatne, w miłej atmosferze, przy poczęstunku. Było to kilka miesięcy spotkań z Państwem, ponieważ projekt realizowaliśmy do 30 czerwca 2015 roku. 

Program „Polska Cyfrowa Równych Szans” wspierają swoimi osobami m.in. Anna Dymna i Andrzej Grabowski. Na spotkaniach komputerowych zapoznawaliśmy się z nowoczesną technologią, planowaliśmy wspólny wyjazd, robiliśmy trafione zakupy przez Internet. Poszukiwaliśmy wspólnie ciekawych ofert pracy lub porad. I przy tym wszystkim naprawdę dobrze się bawiliśmy. Nawiązaliśmy wiele nowych przyjaźni.
W ramach Polski Cyfrowej Równych Szans oferowaliśmy zajęcia nie tylko w Piotrkowie Tryb., ale także w Łodzi, Bełchatowie, Radomsku  i innych miejscowościach w powiatach piotrkowskim, tomaszowskim, radomszczański, bełchatowskim i innych. 

Internet to fajna sprawa i wielkie możliwości, a przyjaźń i integracja międzyludzka – bezcenne.  
                


Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Kursor stworzono na profilki.pl